שיווק בלינקדאין

האם ידעת שללינקדאין יש יותר מ-774 מיליון משתמשים ברחבי העולם? נתון זה לבדו הופך את הפלטפורמה לאחת מהרשתות החברתיות המובילות כיום.

האם העסק שלך מנצל את הפוטנציאל המלא של לינקדאין כדי לשפר את המודעות למותג, לבנות את הרשת שלך, להגדיל לידים והמרות ולהעלות את ההכנסות? עם רשתות חברתיות חדשות שצצות כל הזמן, לינקדאין היא פלטפורמה שלעיתים קרובות אינה מנוצלת מספיק. האמת היא שלינקדאין יכולה להיות תוספת עוצמתית לאסטרטגיית התוכן שלך במדיה החברתית.

מדריך זה מלא בטיפים לשימוש בלינקדאין שתוכל להתחיל ליישם מיד כדי ללמוד כיצד להשתמש בפלטפורמה לשיפור המודעות למותג, שיתוף התוכן השיווקי שלך וצמיחת העסק שלך.

שיווק בלינקדאין: המדריך השלם לשיפור האסטרטגיה שלך

במאמר זה, נחקור טקטיקות מרכזיות לשיווק מוצלח בלינקדאין, אשר יאפשרו לך למצות את הפוטנציאל המלא של הפלטפורמה ולהשיג את היעדים העסקיים שלך.

תקציר

 • שיווק בלינקדאין מסייע בבניית מודעות למותג וביסוס אמון עבור עסקים ויחידים כאחד.
 • שיתוף תוכן רלוונטי ובעל ערך באופן קבוע בעמוד הלינקדאין שלך יסייע לבסס מנהיגות מחשבתית וליצור קשר עם הקהל שלך.
 • כדי להצליח בשיווק בלינקדאין, יש צורך בהבנה מוצקה של קהל היעד ושל סוגי התוכן שהם רוצים לראות.

כפלטפורמה המובילה לשיווק B2B, לינקדאין היא מקום מצוין לאיתור לידים. למעשה, הנתונים האחרונים של לינקדאין מראים שהיא מייצרת לידים עבור 62% מהמשווקים בתחום ה-B2B. זאת בנוסף לשיעור המרות גבוה פי 2 ולעלייה של 33% בכוונת הרכישה. אבל המספרים הללו לא מתרחשים מעצמם – דרוש שיווק אפקטיבי בלינקדאין כדי לחוות אותם.

בפוסט זה, אנו מספקים לך מדריך מעמיק לפיתוח אסטרטגיה לשיווק העסק שלך בלינקדאין. בואו נתחיל.

מהו שיווק בלינקדאין?

שיווק בלינקדאין הוא תהליך של קידום המותג שלך דרך לינקדאין. הוא כולל שימוש בפלטפורמה לשיתוף תוכן בעל ערך והרחבת הרשת שלך. זה מסייע בבניית מודעות למותג וביסוס אמון עבור עסקים ויחידים כאחד. כל זה הופך אותו לחלק חשוב במאמצי השיווק הרחבים יותר שלך ברשתות החברתיות.

יתרונות השיווק בלינקדאין

עם בסיס המשתמשים הגדל ושיעורי המעורבות העולים של לינקדאין, היא יכולה להיות פלטפורמה עוצמתית לשיווק B2B. עד שנת 2022, הכנסות הפרסום של הפלטפורמה כבר הגיעו לסכום מרשים של 5.91 מיליארד דולר, ומספר זה צפוי לגדול ל-10.35 מיליארד דולר עד שנת 2027. נתונים אלו מדגישים את הפוטנציאל העצום שניתן להשיג משיווק בלינקדאין.

בואו נפרק כמה מהדרכים העיקריות בהן העסק שלך יכול להפיק תועלת משיווק בלינקדאין.

הגברת מודעות למותג

בלינקדאין יש יותר מ-900 מיליון חברים. זה אומר שיש מיליוני אנשים שאת/ה יכול/ה להגיע אליהם עם אסטרטגיית שיווק נכונה בלינקדאין.

יתר על כן, האינטראקציות של משתמשים עם פרופילים ציבוריים נראות לקשרים שלהם. כלומר, כשמישהו אוהב פוסט או מגיב עליו, הפוסט יופיע בפידים של הקשרים שלו. כך יש סיכוי טוב שהתוכן שלך יופיע בפידים של אנשים שאפילו לא עוקבים אחריך.

זה הופך את לינקדאין לפלטפורמה אידיאלית להגברת מודעות למותג ולהבאת המותג שלך לפני הקהל הנכון.

ביסוס סמכות

לינקדאין התפוצצה כפלטפורמת הפצה לתוכן B2B. במיוחד, תוכן שמסייע למותגים למצב את עצמם כסמכות בתעשייה. אסטרטגיה חזקה בלינקדאין יכולה לעזור לך לבסס את המותג שלך כמוביל מחשבה בתעשייה.

הזדמנויות נטוורקינג

שהרשת המקצועית הגדולה ביותר בעולם, לינקדאין מאפשרת לך לבנות קשרים בעלי ערך. היא יוצרת הזדמנויות להרחבת הרשת שלך ולטיפוח קשרים מועילים הדדית. הפלטפורמה מחברת אותך עם לקוחות פוטנציאליים, מובילי תעשייה ומועמדים פוטנציאליים לעבודה.

יצירת לידים

לינקדאין היא פלטפורמה מובילה ליצירת לידים בתחום ה-B2B. 89% מהמשווקים בתחום ה-B2B משתמשים בפלטפורמה ליצירת לידים. יתרה מכך, 40% מהמשווקים בתחום ה-B2B רואים בה את הערוץ היעיל ביותר למשיכת לידים באיכות גבוהה.

מעבר לכך, עלות יצירת לידים בלינקדאין היא נמוכה יחסית. היא מציעה עלות לליד נמוכה ב-28% בהשוואה ל-Google AdWords.

כיצד לבנות אסטרטגיית שיווק בלינקדאין

1. הגדר את היעדים שלך קביעת יעדים ברורים היא הצעד הראשון בבניית אסטרטגיית שיווק בלינקדאין. יעדים יכולים לכלול הגברת מודעות למותג, יצירת לידים, בניית סמכות בתעשייה או שיפור המעורבות.

2. הבן את קהל היעד שלך למד את הקהל שלך – מיהם, מה הם מחפשים ואילו בעיות הם מנסים לפתור. השתמש בתובנות הקהל של לינקדאין כדי לאסוף מידע רלוונטי שיעזור לך למקד את התוכן שלך בצורה אפקטיבית.

3. צור תוכן בעל ערך תוכן הוא המלך בשיווק בלינקדאין. שתף תוכן איכותי, מקורי ורלוונטי שימשוך את הקהל שלך. זה יכול לכלול מאמרים, פוסטים, סרטונים, אינפוגרפיקות ותכנים נוספים שיעזרו לבסס אותך כמוביל מחשבה בתעשייה.

4. תשתמש בתוכן חזותי שילוב של תמונות, גרפיקה וסרטונים בפוסטים שלך יכול להגביר את המעורבות ולמשוך את תשומת הלב של הקהל. תוכן חזותי בדרך כלל מקבל יותר תגובות ושיתופים מאשר טקסט בלבד.

5. היה פעיל ובעל נוכחות כדי להצליח בלינקדאין, חשוב להיות פעיל ולהגיב על פוסטים, להשתתף בקבוצות וליצור קשרים חדשים. פעילות עקבית תעזור לך לשמור על נוכחות חזקה וליצור הזדמנויות נוספות.

6. עקוב אחר הביצועים ושפר אותם השתמש בכלי הניתוח של לינקדאין כדי לעקוב אחר ביצועי התוכן והקמפיינים שלך. למד מה מצליח ומה פחות, ושפר את האסטרטגיה שלך בהתאם לממצאים.

7. פרסם מודעות ממומנות לינקדאין מציעה אפשרויות שונות לפרסום ממומן, כולל מודעות בתשלום לפי קליק, תוכן ממומן והודעות ממומנות. השתמש באפשרויות אלו כדי להגיע לקהל רחב יותר ולהגביר את הנראות של התוכן שלך.

8. בניית רשת קשרים השקיע זמן בבניית רשת קשרים איכותית. התחבר לאנשי מקצוע בתחום שלך, לקוחות פוטנציאליים ומובילי דעה. רשת קשרים חזקה יכולה לפתוח דלתות רבות להזדמנויות עסקיות ושיתופי פעולה.

בעזרת הצעדים הללו, תוכל לבנות אסטרטגיית שיווק אפקטיבית בלינקדאין שתעזור לך להשיג את היעדים העסקיים שלך.

9. שלבו את הצוות שלכם בשיווק שלכם בלינקדאין – למרות שהפלטפורמה מתמקדת בעסקים, חשבונות אישיים הם בעלי ערך רב יותר בלינקדאין. זה נכון בין אם אתה עובד, בעל עסק עצמאי או מישהו בדרג ניהולי בכיר. בנוסף לכך, חשבונות אישיים יכולים לשמש כהרחבה של חשבונות עסקיים לצורך קידום. זו הסיבה שהסנגורנות של העובדים היא אלמנט כה קריטי בשיווק בלינקדאין. בתור התחלה, בקש מהעובדים שלך לשתף את התוכן של המותג שלך כדי לתת לו דחיפה. עשיית זאת תגרום לכך שהרבה יותר אנשים יראו את התוכן שלך. בנוסף, זה אומר שהעובדים יכולים להוסיף עניין לפוסטים שלהם ולתת לכיתובים שלהם נגיעה אישית.

5 טיפים לשיווק בלינקדאין לחיזוק האסטרטגיה שלך

לינקדאין שונה מרשתות חברתיות אחרות, ולכן מציאת הדרך הנכונה לשווק בה עשויה לדרוש ניסוי וטעייה.

עכשיו, לאחר שלמדת את הצעדים לבניית אסטרטגיית שיווק בלינקדאין, נעבור על כמה טיפים ליישום האסטרטגיה הזו.

1. הכירו את קהל היעד שלכם כדי לבלוט בלינקדאין, עליכם ליצור תוכן שמדבר אל הקהל שלכם. זה דורש הבנה עמוקה של קהל היעד שלכם ושל סוגי התוכן שהם רוצים לראות.

 • למדו את הלקוחות הקיימים שלכם: עיינו בפרופילים שלהם כדי לזהות מאפיינים משותפים. חפשו דפוסים בתפקידים ובתעשיות שלהם וכן בפתרונות שהם מחפשים.
 • הצטרפו לקבוצות רלוונטיות בלינקדאין: ראו אילו שיחות מתנהלות בהן כדי להבין את הצרכים וההעדפות של הקהל שלכם.
 • סקרו את הקהל שלכם: שאלו אותם ישירות על סוגי התוכן שהם רוצים לראות ועל האתגרים שהם מתמודדים איתם.

2. השתמשו בכלי שיווק במדיה חברתית הכלים הנכונים לשיווק במדיה חברתית עוזרים לכם לעבוד בצורה יעילה יותר. מהתזמון של פרסום מאות פוסטים ועד ארגון המשימות שלכם – כלים אלו חוסכים זמן.

 • כלי תזמון ופרסום: כלי ניתוח חזקים חשובים כדי לחשוף תובנות שמעבר למה שהכלים המובנים מציעים.
 • ניהול הודעות נכנסות: כלי שמרכז את כל ההודעות הנכנסות במקום אחד יקל על ניהול האינטראקציות בלינקדאין.

3. למדו את הזמנים הטובים ביותר לפרסום בלינקדאין תדירות ועקביות חשובים בלינקדאין בדיוק כמו בכל פלטפורמה אחרת.

 • חשבונות עסקיים: בדרך כלל לא רואים מספר פוסטים ביום או אפילו פרסום יומי. אלו שכן מפרסמים באופן קבוע נוטים לראות את המעורבות הרבה ביותר בבקרים ואחר הצהריים המוקדמים בימי השבוע.
 • חשבונות אישיים: פרסום מספר פעמים ביום אפשרי לחלוטין. מציאת הזמנים ה"אופטימליים" תדרוש מעט ניסוי וטעייה.

4. מדדו את ההתקדמות שלכם עם אנליטיקות של לינקדאין מכיוון שלינקדאין מציעה חופש יצירתי רב, חשוב להעריך באופן קבוע את ביצועי התוכן שלכם.

 • הבנת סוגי הפוסטים: אלו שמקבלים את המעורבות הרבה ביותר.
 • זיהוי זמן או תדירות שמשפיעים על הביצועים.
 • כיצד העובדים והחשבונות האישיים משפיעים על ההגעה של החברה.
 • האם התוכן בלינקדאין מייצר תנועה ולידים.

5. השתמשו בהאשטגים בלינקדאין האשטגים נכונים מוסיפים נראות לפוסטים ולפרופיל שלכם. ודאו שאתם ממטבים את הפוסטים שלכם עם האשטגים רלוונטיים לנושא.

 • שימוש בנתוני אנליטיקות: כדי לראות כיצד פוסטים עם האשטגים מסוימים מבצעים. בנו רשימה של האשטגים מובילים לשימוש עקבי.
 • הוספת האשטגים רלוונטיים לתעשייה: לשיפור הנראות בחיפושים רלוונטיים.
 • השראה מהאשטגים פופולריים: זיהוי נושאים פופולריים בפלטפורמה ויצירת תוכן בזמן אמת כדי לעודד מעורבות.
מה יש כאן עבורך?